سوالات متداول

آتلیه عکاسی کودک، نوزاد و بارداری آنی نی_ سوالات متداول

 • آتلیه آنی نی ورودیه عکاسی دارد؟

با توجه به اشراف کامل ما به سختی های پیش روی خانواده های محترم در تامین مایحتاج اولیه کودکان عزیز، بر آن شدیم تا جهت همراهی شما عزیزان ورودیه ایی را برای عکاسی کودکان (بجز عکاسی تولد که شامل تدارک ملزومات میباشد و همچنین فضای باز که شامل اجاره ی فضا میباشد) در نظر نگیریم.

 • در استودیو آنی نی محدودیت خرید وجود دارد؟

به دلیل اینکه برای کوچولو های نازنین و خانمهای باردار امکان تعیین تعداد عکس، قبل از عکاسی امکان پذیر نمیباشد، پس محدودت خرید امری غیر متعارف در عکاسی کودکان میباشد.

 • چه مقدار زمان برای عکاسی در نظر میگیرید؟

در آنی نی زمان مورد نیاز برای هر عکاسی بدون کوچکترین فشار به کوچولوهای نازنین در نظر گرفته خواهد شد. ولی بطور میانگین بین ۱/۵ الی ۳ ساعت با توجه به برنامه ی عکاسی هر خانواده در نظر خواهیم گرفت.

 • امکان عکاسی بصورت تک عکس در آتلیه شما وجود دارد؟

ما محدودیت خرید در نظر نداریم ولی از آنجاییکه پیچیدگیهای خاصی در عکاسی کودکان وجود دارد و همچنین ما خود را متعهد به ارائه ی خدماتی حرفه ایی در عکاسی میدانیم، در این خصوص همراهی شما سروران را نیازمندیم. چراکه در آتلیه آنی نی زمان و انرژی لازم برای عکاسی حتی بصورت تک عکس، چیزی کمتر از عکاسی های دیگر نیست.

 • آنی نی عکاسی مناسبتی (یلدا، کریسمس، نوروز و …) انجام میدهد؟

اگر در قالب عکاسی مفهومی به این سبک عکاسیها نگاه شود چراکه نه. ولی بصورتی که در عکس ثبت شده مناسبت از کودک برتری پیدا نکرده باشد.

 • آیا در روزهای تعطیل امکان عکاسی وجود دارد؟

در صورتی که کنسلی عکاسی بارداری و یا نوزاد در طول هفته با توجه به محدودیت زمانی این دو عکاسی صورت نگیرد، امکان عکاسی در روزه های پنج شنبه و جمعه با رزرو قبلی امکان پذیر میباشد. در زورهای تعطیلی میان هفته نیز با رزرو قلبی امکان پذیر میباشد.

 • برای عکاسی کودک آیا لباس در آتلیه موجود میباشد؟

با توجه به متفاوت بودن سایز کودکان عزیز و همچنین جلوگیری از تکراری شدن تمامی عکسهای گرفته شده در استودیو آنی نی، تهیه لباس خارج از حالت حرفه ایی میباشد ولی بصورت موردی مانند کلاه و اقلام خاص موجود میباشد

 • برای عکاسی بارداری شما لباس دارین؟

از آنجایی که سایز خانمهای باردار متفاوت میباشد، این امر کمی پیچیده میباشد ولی تیم اجرایی استودیو آنی نی با شناخت کامل بر مفهوم عکاسی بارداری اقدام به طراحی لباس با توجه به دکورهای در نظر گرفته شده خواهد کرد

 • برای عکاسی نوزاد لباس لازم هست؟

با توجه به ماهیت کاملا مفهومی این قسمت از سریال عکاسی، بیشتر عکسها بدون لباس و با در نظر کرفتن فرمهای خاص نوزاد ثبت خواهد شد. ولی آتلیه نیز لباسهای مناسب را در کنار دیگر ملزومات عکاسی نوزاد در نظر خواهد گرفت.

 • منظور از بهترین زمان عکاسی چیست؟

هر قسمت از سریال عکاسی شرایط خاص خود را دارد و توضیحات لازم در بخش مربوطه موجود میباشد ولی بطور کلی عنوان بهترین زمان عکاسی، ایجاد محدودیت نمیباشد بلکه در نظر گرفتن اصول حرفه ایی عکاسی در کوتاه ترین زمان ممکن و کمترین فشار به کودکان عزیز و نبود استرس برای خانواده های محترم میباشد. اجبار و متوصل شدن به وعده های پوچ به کودکان جهت ثبت عکس، امری غیر متعارف و دور از اخلاق میباشد.

 • عکاس آتلیه ی آنی نی خانم هست یا آقا؟

کلیه مراحل عکاسی بارداری با تیم کاملا حرفه ایی خانم میباشد. ولی عکاس کودک و نوزاد آتلیه بطور کلی آقا میباشد. در صورت درخواست شما عزیزان این امر کاملا متغیر میباشد.

 • امکان ارائه فایل اصلی عکس موجود است؟ چرا؟

خیر _ شاید اولین نکته ای که به ذهن هر عزیزی خطور کند این مسئله باشد که برای مثال من که مبلغ ۵۰۰ هزار تومان برای عکسهای خود پرداخت کردم پس آتلیه موظف میباشد کلیه فایلهای عکاسی را به من تحویل دهد لازم به ذکر است هزینه های در نظر گرفته شده برای هر عکس چاپ شده شامل: هزینه های جاری عکاسی کودک، هزینه ی چاپ عکس و کنترل کیفیت آن و غیره میباشد. در صورتی که یک آتلیه هزینه های دیگری مانند هزینه های تجهیزات آتلیه و استهلاک آن، محیط آتلیه، حقوق پرسنل، کسب علم روز عکاسی و… نیز دارد. پس درخواست فایل اصلی عکس، بدون پرداخت هزنه ی فایل، کم لطفی بزرگی در حق جامعه ی عکاسی میباشد.   

 • با توجه به اینکه شما ورودیه ندارید پس چرا در زمان رزرو وقت باید مبلغی واریز شود؟

تا بتوانیم با قطعی شدن وقت عکاسی هریک از خانواده های محترم، برنامه ریزیهای هر عکاسی را داشته باشیم و ملزومات آن را تدارک دیده باشیم. همچنین زمان عکاسی هر عزیز به بزرگوار دیگری واگذار نشود. 

 • چه دکور هایی در آتلیه شما وجود دارد؟

استودیو آنی نی، عکاسی خود را بر پایه ی عکاسی مفهومی و اصطلاحاٌ رئال انجام میدهد و الویت خود را در نمایان شدن جذابیت های خاص کودکان بنا نموده است. در هر عکاسی ما طراحی دکورهای منحصر به فرد و بداهه ایی را برای کوچولوهای دوست داشتنی انجام میدهیم

 • امکان تغییر رنگ لباس و یا بک گراند پس از عکاسی(در ادیت) وجود دارد؟

با توجه به خارج شدن عکس از حالت واقعی و حرفه ای این امکان وجود نخواهد داشت. ولی تمام تلاش ما ثبت تصاویر با در نظر گرفتن اصول هنری میباشد تا نیازی به تغیرات اینچنینی در ادیت نباشد.

 • چندروز زودتر باید رزرو عکاسی صورت بگیرد؟

بین ۵ تا ۷ روز زودتر از زمان عکاسی رزرو وقت صورت گیرد بهتر است

 • پس از کنسلی کامل عکاسی مبلغ پیش پرداخت برگشت پذیر است؟

از آنجایی که تدارکات لازم و هزینه های ابتدایی برای زمان عکاسی شما در نظر گرفته شده و همچنین زمان شما به عزیز دیگری واگذار نگردیده است، در صورتی که نتوانیم کودک دیگری را جایگذین نماییم، این امکان علی رغم میل باطنی ما مقدور نمیباشد.

 • منظور از طراحی لباس در زمان عکاسی بارداری چیست؟

فرم دهی با پارچه های متناسب برای عکاسی بارداری هر خانم با توجه به استایل و تناسب اندامی خاص هر مادر که با ترکیب حرکاتی هنری باعث ثبت عکسهایی خاطره انگیز خواهد شد.

 • منظور از کیک اسمش در عکاسی تولد چیست؟

در عکاسی تولد کودکان، بازی و تخریب کیک توسط کودکان عزیز را اصطلاحاٌ کیک اسمش می نامند که جذابیت های خاص خود را دارد.

 • امکان عکاسی در منزل برای شما مقدور است؟

تیم حرفه ایی آنی نی در تلاش است در آینده ایی نه چندان دور با در نظر گرفتن شرایط خانواده های عزیز و همچنین همراهی عزیزانی که به دلایل مختلف امکان حضور در آتلیه را ندارند به این مهم دست پیدا کند ولی بدون شک محیط و تجهیزات آتلیه بزرگترین دلیل متمایز بودن عکس ها خواهد بود.

 • برای هر زمان از عکاسی، چه تعداد همراه لازم میباشد؟

بعضی از خانوده های عزیز در زمان عکاسی، حضور یکی دیگر از اعضای خانواده را موثر در سرعت بخشیدن به عکاسی و همچنین آرامش خود میدانند. لازم به ذکر است خلوت بودن محیط آتلیه نیز در پیشبرد امور، امری ضروری میباشد. 

 • شما عکاسی خانوادگی انجام میدهید؟

بله ولی اگر همزمان با عکاسی کودک قصد عکاسی خانوادگی با اعضا دیگر خانواده را دارین حتما از قبل اعلام بفرمایید تا زمانبندی مورد نظر انجام شود.